Sarajevo je u sinoćnjem susretu petog kola WWin lige BiH savladalo bijeljinski Radnik i tako prvi put u svojoj historiji otvorilo sezonu sa četiri prvenstvene pobjede u nizu.

Nakon što je tek četvrti put u dosadašnjoj klupskoj historiji bordo tim otvorio jednu prvenstvenu sezonu sa tri vezana trijumfa (2003., 2006. i 2022. godine), Sarajevo je konačno uspjelo razbiti tu barijeru četvrtog meča, te po prvi put ikada u novu sezonu ući sa četiri pobjede, piše Bordo vremeplov.

Već su uvodne minute utakmice pokazale da će Sarajevo, kako se i očekivalo, krenuti ofanzivno sa ciljem da dođe do trijumfa, a nakon samo dvadesetak sekundi igre, Giorgi Guliashvili je dobro ispratio jednu dubinsku loptu, ali je iz dosta teške pozicije uspio izboriti tek korner. Iz prve naredne prilike, bordo tim je stigao do vodstva.

Aleksandar Đorđević je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, te preciznim centaršutem prebacio cijelu odbranu Radnika i pronašao usamljenog Vladana Bubanju koji pogađa za 1:0.

U drugoj minuti sudijske nadoknade, Turkeš je uspio stići do svog prvijenca u bordo dresu. Ovog puta ga je uposlio Bruno Unušić sa desne strane, a Turkeš je snažnim udarcem lijevom nogom zatresao mrežu Radnika za 2:0.