Nogometaši Barcelone savladali su Valenciju na Mestalli rezultatom 1:2 u prvom kolu La lige.

Nije sve išlo tako glatko za Barcu ove večeri pošto su bili na ivici ponora pri minimalnoj prednosti Valencije. Ipak, postizali su golove tačno onda kada je to bilo najgore za Šišimiše, te kada su oni bili u boljem momentumu.

Domaćin je poveo preko Huga Dura čije je kretanje bilo dovoljno pažljivo da u 44. minutu izbjegne ofsajd koji je isprva dosuđen, poslije preinačen, a zatim zakuca loptu iza leđa Mark-Andre ter Stegena.

Ali, uslijedila je nešto duža nadoknada koju Barselona iskoristila da preko Roberta Lewandowskog poslije odličnog ubacivanja i asistencije Laminea Yamala poravna rezultat. Prije toga su preživjeli stopostotnu šansu u trećem minutu nadoknade kada je Ugo Duro lako mogao do novog gola, ali je Pau Cubarsi intervenisao na gol-liniji.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, Raphinha je iskoristio prostor da se postavi ispred Christiana Mosquere koji nije bio dovoljno oprezan, udario ga je po nozi, a Brazilac jedva dočekao da padne. Penal bez dileme i to Lewandowski pretvara u svoj drugi gol večeri perfektnim udarcem s bijele tačke.

Provukla se tako Barcelona koja nije bila dominantnija u prvoj zvaničnoj utakmici Hansija Flicka na klupi Blaugrane, ali tri boda su u džepu.