Fiorentina je u posljednjem susretu sedmog kola Serije A savladala Milan. Na utakmici nisu iskorištena čak tri jedanaesterca.

Prvi penal je dosuđen u 22. minuti, a Mike Maignan je zaustavio udarac Moiesa Keana. No, domači ipak stižu do vodstva u 35. minuti susreta preko Yacine Adlija, koji u Fiorentini igra kao posuđeni igrač Milana.

Novi jedanaesterac je dosuđen u prvoj minuti sudijske nadoknade, ali ovaj put za Milan. Loptu je uzeo Theo Hernandez, ali je njegov udarac zaustavio David de Gea.

U 56. minuti je dosuđen novi penal za Milan. Sada je loptu uzeo Tammy Abraham, ali je i njegov udarac zaustavio španski veteran De Gea te je ostalo 1:0.

Četiri minute kasnije Christian Pulišić je majstorski pogodio nakon asistencije Hernandeza i donio izjednačenje Milanu koje nije dugo trajalo.

Naime, u 73. minuti Albert Gudmundsson je pogodio za trijumf Fiorentine od 2:1.