Fudbaleri Seville savladali su na domaćem terenu gradskog rivala Betisa rezultatom 1:0 u meču devetog kola španske La Lige.

Veliki derbi ovoga puta pripao je Sevilli koja se današnjim trijumfom probila ka sredini tabele.

Domaćin je prvi i stigao do gola već u 10. minutu, ali je Ejuke bio u nedozvoljenoj poziciji, stoga je pogodak bio poništen.

Na drugoj strani, veliku šansu propustio je Vitor Roque kada je njegov udarac glavom uspio odbraniti Nyland.

Početak drugog poluvremena obilježio je penal koji je skrivio Diego Llorente poslije igranja rukom. Siguran sa bijele tačke bio je Dodi Lukebakio u 50. minuti susreta.

Uslijedio je period veoma borbene igre dva tima, samo u drugom poluvremenu vidjeli smo čak osam žutih i jedan crveni karton kada je isključen Nianzou u 90. minutu, dok značajnijih prilika osim udarca Lukebakija u finišu meča nije bilo.