U meču 34. kola Supersport HNL-a Varaždin je na svom terenu savladao ekipe Rijeke sa 3:2 i tako Dinamu pružio priliku da titulu osvoji tri kola prije kraja prvenstva.

Nako što je u prošlom kolu Rijeka poražena na Rujevici sa 1:2 od ekipe Dinama, te se tako zagrebački tim doveo na korak do titule, danas su Riječani pretrpjeli novi poraz.

Varaždin je već nakon prvih pola sata igre imao dva gola prednosti. Prvo je u 16. minuti do vodstva došao golom Drožđeka, a potom u 30. minuti pogotkom Michele Šege povisio na 2:0.

U posljednjoj minuti prvog dijela Niko Janković je golom vratio nadu gostima da mogu ostvariti pozitivan rezultat u ovom meču. Rezultat prvog poluvremena bio je 2:1.

U nastavku Rijeka je imala posjed, ali gosti nisu uspjeli da upute udarac ka golu domačina.

Ključan momenat utakmice desio se u 60. minuti kada je Drožđek drugigolom na ovom meču postavio konačnih 3:1. Varaždin je u 87. minuti ostao sa igračem manje kada je Vukčević dobio drugi žuti karton. Samo minut kasnije Rijeka je postigla gol, ali je isti nakon VAR asistencije poništen, te je ostalo 3:1.

Rijeka ovim porazom ostaje na drugoj poziciji sa 71 bodom, dok je Varaždin šesti sa 42 boda. Dinamo ima šansu da u večerašnjem duelu sa Osijekom pobjedom osigura titulu prvaka Hrvatske.