Odigrano je šest utakmica 37. kola engleske Premier lige, a važnu pobjedu ostvario je Tottenham na svom terenu protiv Burnleya.

Nogometaši Tottenhama su u Londonu savladali Burnley rezultatom 2:1 i tako došli do važna tri boda u borbi za Evropu. Iako su gosti poveli golom Bruuna Larsena u 25. minuti, londonski tim je već u 32. poravnao na 1:1. Strijelac gola za izjednačenje bio je Pedro Porro.

Domaći su imali inicijativu većim dijelom meča, šanse su se nizale jedna za drugom, a jedini koji je iskoristio svoju priliku na ovom meču bio je Mickey van de Ven kada je golom u 82. minuti pogodio za konačan rezultat 2:1.

Tottenham je iskoristio kiks Newcastlea koji je remizirao 1:1 na St. James Parku sa Brightonom. U podjeli bodova Newcastlea i Brighotna u strijelce su se upisivali Veltman za goste u 18. minuti, a Longstaff za domaće u nadoknadi prvog dijela.

Nogometaši Lutona poraženi su 3:1 na gostovanju kod West Hama i tako su se oprostili od najelitnijeg engleskog takmičenja.

Tottenham se ovom pobjedom odmakao na šest bodova prednosti ispred Newcastlea, dok su Svrake trenutno šeste sa 57 bodova i ekipa Chelseaja im diše za vratom na poziciji koja vodi u Konferencijsku ligu.