Trinaesti međunarodni turnir pod nazivom “Igraj fudbal, živi život” počeo je danas u Sarajevu. Titulu najboljeg brani Lokomotiva iz Zagreba koje je prošle godine u finalu deklasirala sarajevske Plave rezultatom 7:1. U dosadašnjih dvanaest turnira Željezničar i Sarajevo su po tri puta dotakli vrh, dok su po jednom na tronu bili Rad, Crvena zvezda, Vardar, MTK iz Budimpešte, Slovacko (Češka Republika) i Lokomotiva (Zagreb).

Na 13. turniru “Igraj fudbal, živi život”  učestvuju – Grupa A: FKSarajevo, Spartak (Subotica), Budućnost  (Podgorica) i Velež  (Mostar).

U grupi B nadmetat će se: Željezničar (Sarajevo), Lokomotiva (Zagreb), AP Brera Strumica (Sjeverna Makedonija) i Brinje Grospulje (Slovenija).

Grupa A: Mostarci postigli četiri pogotka Bordo timu

Turnir je otvoren utakmicama 1. kola. U grupi A Velež je deklasirao Sarajevo rezultatom 4:1. Pogotke za Rođene postigli su Voloder u 5., Adžagić u 29., Čumurija u 33. i Tojaga u 40. minuti. Jedini gol za tim sa Koševa djelo je Hadžimehmedovića u 36. minuti.

U drugom okršaju iste grupe Budućnost iz Podgorice je savladala Spartak iz Subotice rezultatom 2:1. Za tim iz Crne Gore pogađali su Jašović u 23. i Cvijović u 50. minuti. Za Spartak je strijelac bio Mićić u 73. minuti.

U grupi A nakon 1. kola Velež i Budućnost imaju po 3, a Sarajevo i Spartak su bez bodova.

Grupa B: Lokomotiva u odbranu titule krenula sa pobjedom

U grupi B snage su odmjerili Željezničar i Brinje Grosuplje. Plavi sa Grbavice su ostvarili pobjedu rezultatom 2:0. A utakmica je riješena golovima Jahića u 76. i Babića u 78. minuti.

U drugom dvoboju iste grupe Lokomotiva je savladala ekipu AP Brera Strumica rezultatom 2:1. Golove za tim iz Zagreba postigli su Vlajčić u 19. i Trobičić u 67. minuti, dok je jedini strijelac za tim iz Sjeverne Makedonije bio Taleski u 70. minuti. Lokomotiva je trijumfom krenula u odbranu naslova.

Nakon odigranog prvog kola u grupi B Željezničar i Lokomotiva imaju po 3 boda, dok su Brinje Grospulje i AP Brera Strumica bez bodova

U subotu utakmice 2. i 3. kola

U subotu 15. juna na programu je 2. i 3. kolo. Ujutro u 9:00 sati u grupi B snage će odmjeriti Željezničar i AP Brera Strumica (Trening centar Igman Ilidža). U na istom terenu 11:00 sati u grupi A igraju Sarajevo – Budućnost.

Također, u 9:00 sati u Centru za sport i rekreaciju “Safet Zajko” u grupi B igraju Lokomotiva – Brinje Grosuplje, a u 11:00 sati na istom terenu Spartak – Velež. To su parovi drugog kola.

U popodnevnim satima igra se 3. kolo. U 16:00 sati na stadionu Famosa u Hrasnici igraju AP Brera Strumica – Brinje Grosuplje, a na istom terenu u 18:00 sati na stadionu Famosa u Hrasnici u grupi A bit će okršaj Velež – Budućnost.

U Centru za sport i rekreaciju “Safet Zajko” u 16:00 sati igraju Željezničar – Lokomotiva, a u 18:00 sati snage će na istom terenu odmjeriti Sarajevo – Spartak (grupa A).

U nedjelju 16. juna u 9:00 sati u  Centru za sport i rekreaciju “Safet Zajko” bit će odigrana utakmica za treće mjesto između  drugoplasirane ekipe u grupi A i B, dok će se finale igrati u 11:00 sati na istom terenu (dvije prvoplasirane ekipe u grupama).

Promotori ovog eminentnog turnira do sada su bili: Ivica Osim, Mirsad Fazlagić, Predrag Pašić, Vlatko Glavaš, Mladen Krstajić, Refik Šabanadžović. Ove godina ta čast je pripala Mehmedu Baždareviću.