Evropsko prvenstvo 2024 koje se održava u Njemačkoj započelo je golijadom domaće selekcije u Minhenu protiv Škotske.

Izabranici Juliana Nagelsmann žestoko su započeli ovo Prvenstvo, te su domaće navijače počastili pobjedom. Na prepunoj Allianz Areni u Minhenu savladali su reprezentaciju Škotske rezultatom 4:1.

Elf je već u prvim minutama stvorio nekoliko šansi, a do prednosti su stigli u 10. minuti kada je na asistenciju Joshua Kimmicha precizan bio Florian Wirtz, koji je loptu smjestio u mrežu.

Drugi gol Nijemci su postigli već u 19. minuti, a strijelac je bio igrač Bayeerna Jamal Musiala. On je poslao loptu ispod prečke za 2:0 nakon sjajne asistencije Kai Havertza.

Igrao se 44. minut meča kada je glavni sudija Clement Turpin pokazao na bijelu tačku, te isključio defanzivca Škotske Ryana Porteousa. Minut kasnije, sa bijele tačke bio je siguran Kai Havertz za velikig 3:0. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U drugo poluvrijeme Nijemcu su ušli rasterećeni s obzirom na rezultat prvog dijela, te je Nagelsmann odlučio da napravi nekoliko izmjena. Iskoristili su Nijemci igrača više, pa je tako u 68. minuti nakon samo pet minuta provodenih na terenu pogodio i Niclas Fullkrug. Osam minuta kasnije isti igrač ponovo je savladao golmana Angusa Gunna, ali je glavni sudija poništio pogodak zbog nedozvoljene pozicije.

Na radost mnogobrojnih navijača Škotske u 87. minuti Antonio Rudiger je pogodio sopstvenu mrežu te smanjio na 4:1.

U finišu sudijske nadoknade, na asistenciju Thomasa Mullera, konačnih 5:1 postavio je Emre Can.

Drugi meč ove grupe sutra od 15 sati u Keln na Rhein Energie stadionu igraju Mađarska i Švicarska.