Kakav derbi, strašan derbi na stadionu Giuseppe Meazza u duelu Intera i Juventusa. Osam golova, pet za poluvrijeme, dva penala, preokreti, šanse, stative na obje strane, bukvalno sve viđeno je u Milanu u okršaju dvije najbolje ekipe italijanskog fudbala. Na kraju Inter – Juventus 4:4.

Statistika kaže da je Juventus uputio 18 šuteva, dok je Inter imao 10, u okvir gola domaći su šutirali devet puta, dok su gosti ostali na pet, ali su zato uspjeli postići četiri gola.

Odlično je Inter otvorio derbi. Već u 14. minutu domaći su iskoristili grešku Juventusa. Pavard je uputio centaršut u šesnaesterac gostiju. Tamo je bio Thuram, Danilo je bez potrebe udario po nogama napadača Intera i za glavnog sudiju nije bilo dileme. Penal. Siguran sa jedanaest metara bio je Zielinski.

Šokantni pogodak, nije međutim negativno uticao na igrače Juventusa. Baš naprotiv, kao da ih je dodatno motivisao. U 20. minutu, gosti su izjednačili. McKennie je vidio Vlahovića samog na pet metara. Kao na tacni poslužen je srbijanski napadač, koji je bez problema smjestio loptu u mrežu Intera za 1:1.

Potpuni preokret napravili su igrači Juventusa u 26. minutu. Conceicao je kao brzi voz prošao pored odbrane Intera, uslijedilo je precizno dodavanje do Weaha, koji je sa tri metra u padu “ugurao” loptu u mrežu – 1:2.

Činilo se tada da je prvak Italije na kolenima i da se samo čeka završni udarac gostiju.Međutim, nisu tako mislili izabranici Simonea Inzaghija.

U 35. minutu posle duplog pasa Thurama i Mkhtaryana, reprezentativac Armenije je napravio korak dva ka golu Juventusa, dovoljno da sebi otvori prostor i šutira sa 13 metara. Ništa tu nije mogao golman Di Gregorio. Lopta je već bila u mreži, 2:2.

Dvije minuta kasnije tresle su se tribine na Meazzi. Skočili su navijači Intera, jer se za potpuni preokret pobrinuo ponovo Zielinski. Kalulu je u šesnaestercu Juventusa šutnuo Dumfriesa, a za glavnog sudiju ponovo nije bilo dileme. Ponovo penal. Izvođač isti. Zielinski je i drugi put bio uspešan od Di Gregorija.

Bolje su drugo poluvreme otvorili igrači Intera, Federico Dimarco bio je u šansi u 50. minutu, međutim odlično je reagovao golman Juventusa. Ipak, tri minuta kasnije ništa nije mogao. Dumfries je dobio loptu na desnoj strani, čak trojica igrača gostiju krenula su u blok, ali kasni. Lopta je već otišla u donji lijevi ugrao za 4:2.

Nevjerovatno šta je u kratkom vremenskom intervalu promašio Inter. Dimarco je dva puta bio u prilici, dok je Barella pogodio prečku u 68. minutu, istina uz pomoć golmana Juventusa. Lako su dolazili do gola gostiju izabranici Simonea Inzaghija, kao da nikoga nije bilo na sredini terena od igrača kluba iz Torina.

I Lautaro Martinez je poslije kornera Dimarca bio u šansi, međutim i ta lopta je otiša pored gola. I kad se šanse ne iskoriste slijedi kazna. Umjesto da “zaključaju” utakmicu, fudbaleri Intera su je uveli u dramu.

Poslije dodavanja McKennieja, Yildiz je sam prošao po lijevoj strani, Dumfries je kasnio sa blokom, dovoljno da mladi Turčin smjesti loptu iza leđa Sommera – 4:3.

Samo koji minut kasnije Yildiz je mogao da izjednači na 4:4, ipak, odbranili su se tada domaći. Ono što nije pošlo za nogom tada mladom Turčinu, jeste u 84. minutu. Ponovo je Yildiz iskoristio slabu postavku Dumfriesa, šutira je sa desetak minuta iskosa sa lijeve strane i pogodio za izjednačenje.

Potpuni šok i nevjerica na milanskom stadionu. Sa ovim bodom, Inter je ostao na drugom mjestu sa 18 bodova, dok Juventus na trećem ima bod manje.