Pred ispunjenim tribinama stadiona Asim Ferhatović Hase Sarajevo je nakon produžetaka poraženo 2:3 od Aktobea u revanš susretu prvog pretkola Konferencijske lige. Nakon izvođenja penala uspješniji je bio Bordo tim, zahvaljujući Rockovu koji je odrbanio udarce Romera i Samorodova.

U prvoj utakmici odigranoj u Kazhstanu bh. predstavnik je slavio sa minimalnih 0:1, kada je strijelac u posljednjim minutama meča bio Kyeremeh.

Bordo tim je krenuo ofanzivno, te već u drugoj minuti utakmice, Čataković šutirao s oko 15 metara, ali je pogodio stativu gola gostiju. Gosti su prvi put zaprijetili u sedmoj minuti preko Romera, koji je bio neprecizan.

U 12. minuti, Kyeremeh je šutirao, ali je golman Aktobea uspješno odbranio. Četiri minute kasnije, nova dobra akcija bh. predstavnika. Po desnoj strani se dobro ubacio Beganović, ali je realizacija izostala. Tri minute poslije, desni bek Aktobea, Tanzharikov, šutirao je pored gola Rockova.

U 41. minuti, šok na Koševu. Nakon dobrog solo prodora Doumbouye, uposlio je Umaeva, koji je postigao gol za 0:1, dovodeći Aktobe u vodstvo i izazivajući nevjericu među domaćim navijačima.

Drugo poluvrijeme ponudilo je sličnu dinamičnu igru kao u prvom dijelu. Aktobe je već u petoj minuti drugog dijela imao sjajnu priliku preko Samorodova, ali je lopta otišla van granica igrališta. Samo sedam minuta kasnije izjednačujući pogodak postiže Guliashvili, za oduševljenje mnogobrojnih navijača.

Ipak, u 76. minuti meča, nakon ubačaja sa strane lopta dolazi do Tanzhanikova koji je šalje u mrežu Bordo tima za novo vodstvo gostiju. Imalo je Sarajevo nekoliko napada do kraja meča, ali ni jedan od njih nije bio dovoljno konkretan da ugrozi gol gostiju. U 96. minuti susreta gosti su napravili prekršaj na 20 metara od gola, a Renan Oliveira je pogodio okvir gola i susret je otišao u produžetke.

Fantastičan meč nastavio se u produžetcima. Prvo je u 93. minuti Jairo pogodio za 1:3, da bi se samo tri minute kasnije Bordo tim brzim golom vratio u meč. Pogodak za 2:3 postigao je Renan Oliveira. U 105. minuti novi šok za Bordo tim, kapiten Đuričković zaradio je drugi žuti karton, te je Sarajevo posljednjih petnaest minuta igre ostalo sa desetoricom u polju.

U 111. minuti nedostajalo je malo sreće da lopta koju je Soldin pokušaj završi u mreži, a samo minut kasnije Renan Oliveira je nakon sjajnog solo prodora ispustio priliku da uposli slobodnog saigrača, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

U izvođenju jedanesteraca uspješniji je bio Bordo tim sa 4:3 i tako se plasirao u naredni krug kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

U prvoj seriji Rockov je odbranio jedanesterac Romeru, a potom Anđušić promašio gol, potom su u drugoj Tanzharikov i Mehmedović pogađali. Jairo i Oliveira su bili sigurni u trećoj seriji, a potom je Rockov odbranio Samorodovu, a Jularđija bio precizan za prednost Sarajeva. U petoj seriji Kasym je pogodio za Aktobe, a Duraković pogodio za prolaz Sarajeva.

Sarajevo – Aktobe 1:2 pen. 4:3 (Guliahsvili 57′, Renan Oliveira 96′ – Umaev 41′, Tanzharikov 75′, Jairo 93′)

Stadion Asim Ferhatović Hase u Sarajevu. Glavni sudija: Zorbay Küçük (Turska). Crveni karton: Miomir Đuričković.

SARAJEVO: Rockov, Čelik, Đuričković, Soldo, Jović(Duraković), Beganović, Bubanja (Mehmedović), Guliashvili, Đorđević (Anđušić), Kyeremeh, Čataković(Renan Oliveira).

AKTOBE: Shatskiy, Kiki, Barać (Kasym), Tanzharikov, Umaev (Jairo), Vatajelu (Umaniyazov), Dombouya (Bessmertnyi), Cevallos (Kenesov), Strumia, Samorodov, Romera.