Večeras je na Stadionu pod Bijelim Brijegom odigrana posljednja prijateljska utakmica Zrinjskog i Željezničara, a mostarski tim je bio uspješniji rezultatom 1:0.

Prvih 45 minuta igre pripalo je domaćem timu. Zrinjski je izgledao aktivniji na samom početku meča, te je u sedmoj minuti Malekinušić pokušao, ali njegov udarac je bio izblokiran. Samo tri minuta kasnije pokušaj Mulahusejnović odbranio je Muftić, a potom u 12. minuti Al Jaber spasio loptu sa gol linije Plavih.

Plemići su poveli u 20. minuti, kada je glavom nakon centaršuta pogodio Šunjić, a potom je uslijedio miran period igre sve do kraja poluvremena.

Fudbaleri Željezničara krenuli su nešto dinamičnije u nastavku, a veći dio igre odvijao se na polovini Zrinjskog. Prva prava prilika je viđena na suprotnoj strani, kada je u 67. minuti Kiš pokušao sa distance iznenaditi Muftića.

Jedini dvije prave prilike Željezničar je imao u finišu susreta. Prvo je Jakovljević u 85. minuti sjajno reagovao i otklonio opasnu loptu iz šesnaesterca, da bi potom Đorić je šutirao, ali lopta otišla malo iznad gola Zrinjskog.