Fudbalski klub Sarajevo poražen je 3:0 od Spartaka iz Trnave u revanš utakmici drugog pretkola Konferencijske lige i tako se oprostio od evropskog takmičenja u ovoj sezoni.

Sarajevo je u ovaj susret ušlo ofanzivno, požrtvovano i sa potpunom kontrolom igre. Već u drugoj minuti pokušao je Oliveira da uposli Guliashvilija, ali odbrana domaćih je odlično reagovala. U 14. minuti Duraković je šutirao nakon dodavanja Đorđevića, ali se lopta odbila od jednog fudbalera domaćih.

Kada su svi očekivali da Sarajevo kapitalizuje svoju terensku inicijativu, stigao je hladan tuš za navijače Bordo kluba. Rockov je u 15. minuti loše reagovao nakon jednog centaršuta što je iskoristio Duriš i postigao pogodak za 1:0.

Samo pet minuta kasnije domaći su imali dvije odlične prilike preko Zeljkovića i Prohaske, a u 33. minuti Azango je pogodio stativu gola Sarajeva.

Igrao se 41. minuti susreta kada je Duriš postigao svoj drugi pogodak nakon jedne lijepe akcije i time stavio tačku na prvo poluvrijeme.

Na pauzi je Žerić sa dvije izmjene osvježio ekipu i pokušao pojačati ritam u nastavku. Sarajevo je nastojalo ostvariti terensku inicijativu, ali bez konkretnije prijetnje po gol domaćih. Tek u 63. minuti Bordo tim je stvorio izglednu šansu, a glavni akter Guliashvili je šutirao sa 20 metara, pravo u dobro postavljenog golmana Spartaka.

Spartak je samo pet minuta kasnije, i to ponovo preko Michaela Durisa, mogao doći i do trećeg pogotka na meču, ali je lopta prošla pokraj gola Sarajeva. Kako je vrijeme odmicalo, tako je i usporavao tempo igre na terenu.

U posljednjim minutama meča pokušavali su fudbaleri Sarajeva centaršutevima da stvore gužvu pred golom domaće ekipe, no fudbaleri Spartaka su to lagano čistili. Iako je Bordo tim imao inicijativu, do kraja meča nije uspjelo postići pogodak, ali su domaći u trećoj minuti nadoknade pogodili za konačnih 3:0. Strijelac trećeg gola za Spartak Trnavu bio je Karhan.

Ovim porazom Sarajevo se oprostilo od Konferencijske lige, a svoj put ka grupnoj fazi nastavit će Spartak, koji će u narednom pretkolu za protivnika imati poraženog iz dvomeča Rapid Wien – Wisla Krakow.

Spartak Tranava – Sarajevo 3:0 (Duris 15′ i 42′, Karhan 90+4′)

Stadion City Arena Travana u Trnavi. Glavni sudija: Sandi Putros (Danska).

SPARTAK TRNAVA: Frelih, Holik, Koša, Twardzik, Mikovič, Bainović, Prochazka, Zeljković, Azango, Duriš, Ahl.

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Čelik, Jović, Duraković, Bubanja, Mehmedović, Đorđević, Kyeremeh, Guliashvili, Oliveira.