U revanš susretu drugog pretkola Lige prvaka, fudbaleri Borca poraženi su 0:1 na svom terenu od grčkog šampiona PAOK-a, te će svoju evropsku avanturu nastaviti u Evropskoj ligi.

Prvi susret koji je odigran u Solunu obećavao je više drame u današnjem meču. Grčki šampion je u prvoj utakmici slavio sa 3:2 što je fudbalerima Borca probudilo nadu da pred svojim navijačima mogu da ostvare pozitivan rezultat.

Ipak, pored jakog htijenja i žestoke borbenosti Banjalučani su kapitulirali pred grčkim prvakom. Fudbalerima PAOK bilo je potrebno 15. minuta da zaprijete domaćinu. Koulierakis je ispratio ubačaj iz kornera, snažno pucao, te pogodio prečku borčevog gola.

Igrao se 25. minut susreta kada je Thomas Murg nakon sjajne akcije pogodio za vodstvo PAOK-a od 0:1. Mogao je Murg samo par minuta kasnije ponovo da pogodi, a njegov neprecizni centaršut prošao je samo nekoliko milimetara pored stative. Ostatka poluvremena protekao je mirno, te se rezultat do pauze nije mijejao.

Početak drugog poluvremena prošao je u znaku dominacije grčkog tima. U 49. minuti Taison je preciznim udarcem gađao desni ugao gola, ali je Šišovski spretno reagovao. Ostatak igre u drugom poluvremenu protekao je u borbi za kontrolu lopte na sredini terena.

PAOK je imao inicijativu, ali bez ozbiljnije prijetnje po gol bh. predstavnika u Evropi. Zanimljivo je da je banjalučki tim imao prvi korner na meču tek u 89. minuti, ali nisu uspjeli stvoriti opasnost pred golom gostiju. Rezultat do kraja meča ostao je 0:1, te je Borac završio svoj nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Ovom pobjedom PAOK je prošao u naredno pretkolo Lige prvaka gdje će snage odmjeriti sa šveskim Malmom.

Banjalučki Borac će svoju evropsku avanturu nastaviti u trećem pretkolu Evropske lige, gdje će za protivnika imati ekipu Klasvika sa Farskih Otoka.

Borac – Paok 0:1 (Murg 25′)

Gradski stadion u Banja Luci. Glavni sudija: Sander van der Eijk (Nizozemska).

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Meijers, Carolina, Herrera, Grahovac, Skorup, Vuković, Savić, Kulašin, Lukić.

PAOK: Kotarski, Jonny, Trost- Ekong, Koulierakis, Baba, Schwab, Ozdoev, Despodov, Murg, Taison, Brandon.