Fudbaleri Sarajeva su na prepunom stadionu Asim Ferhatović Hase remizirali su 0:0 sa slovačkim Spartakom iz Tranave u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige.

Utakmica je počela otvoreno s obje starne. Već u petoj minuti dobar pokušaj je imao Miković, ali lopta odlazi pored gola. Već u narednom napadu Sarajevo uzvraća preko Kyeremeha, ali njegov udarac s gol-linije izbacuje jedan gostujući fudbaler.

Uslijedio je potom period mirnije igre, uglavnom između dva šesnaesterca, da bi potom Sarajevo preuzelo potpunu inicijativu.

Najprije u 21. minuti Čataković loše zahvaća loptu nakon ubačaja Kyeremha, a potom Guliashvili odlično šutira sa 15 metara ali golman gostiju još bolje brani. Već u narednom napadu Kyeremeh je nakon jedne greške odbrane Spartaka pogodio stativu praznog gola s također 15 metara, lopta se odbila do Čatakovića koji ne uspijeva da je pospremi u mrežu jer je jedan igrač Spratka u posljednjem trenutku intervenisao na gol-liniji.

Tek u 35. minuti vidjeli smo i jedan pokušaj gostiju kada je Prohaska s distance pokušao da iznenadi golmana Sarajeva, ali bez uspjeha.

Dvije minute poslije vidjeli smo novu odličnu priliku za Bordo tim. Nakon još jedne greške večeras nesigurnog golmana Freliha, Kyeremh je glavom ostavio loptu za Guliashvilija, a ovaj s nekoliko metara šutira u golmana Spartaka.

Početkom drugog poluvremena Sarajevo je imalo inicijativu, ali gol Freliha nije bio ozbiljnije ugrožen. U 55. minuti Bordo tim je odigrao sjajnu akciju, ali Đorđevićev centaršut nije stigao do igrača Sarajeva koji su bili u šesnaestercu. Tri minute kasnije pokušao je Kyeremeh, ali je lopta otišla pored gola gostiju.

Nakon toga, ritam utakmice je blago opao, a prilika je bilo sve manje. Bordo tim je nastavio vršiti pritisak, ali golman gostiju nije imao većih izazova, pa je rezultat ostao 0:0.

Revanš meč Sarajeva i Spartaka igra se naredne srijede na City Areni u Trnavi, a utakmica počinje u 20:30 sati.

Saraejvo – Spartak Trnava 0:0

Stadion Asim Ferhatović Hase u Sarajevu. Glavni sudija: Bram Van Driessche (Belgija).

SARAJEVO: Rockov, Čelik, Jović, Soldo, Duraković, Beganović, Bubanja, Guliashvili, Đorđević, Kyeremeh, Čataković.

SPARTAK TRNAVA: Frelih, Holik, Štetina, Koša, Twardzik, Prochazka, Corryn, Zeljković, Mikovič, Duriš, Azango.