Na Stadionu pod Bijelim Brijegom Zrinjski je poražen od ljubljanskog Brava rezultatom 0:1 u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige.

Utakmica je počela relativno mirno s obje strane, a potom je Bravo preuzeo terensku inicijativu.

Ipak, prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 15. minuti i to za Zrinjski kada je Ćuže s deset metara pogodio stativu gostiju.

Kazna za taj promašaj je stigla već u narednom napadu kada Ivanšek postiže vodeći pogodak za goste iz Slovenije. On se nakon dobre akcije i ubačaja najbolje snašao u gužvi pred golom Zrinjskog i pogodio za 0:1.

Nastavili su gosti s čvrstom igrom i kontrolom na terenu i nakon vodećeg pogotka da bi pred kraj prvog poluvremena Zrinjski preuzeo inicijativu ali bez ozbiljne prilike. Tek u 43. minuti Kiš šutira i stavlja golmana gostiju na muke, ali rezultat se nije promijenio.

Drugo poluvrijeme donosi nešto bolju igru Zrinjskog, ali su igrači Brava bili neprkosnoveni večeras u defanzivnim zadatcima. Imali su Plemići posjed lopte, kontrolisali su igru i diktirali tempo, ali gosti nisu dozovlili Mostarcima da stvore ozbiljniju prijetnju po njihov gol.

Najbolju priliku domaći su imali u 77. minuti, ali je udarac Savića sa nekih 20 metara otišao tik pored gola gostiju. U nastavku Zrinjski je pokušavao sa dugim loptama, ali su sve redom čistili igrači ljubljanskog tima, tako da je rezultat ostao 0:1.

Zrinjski ima nepovoljan rezultat pred revanš meč koji će se igrati za sedam dana u Ljubljani.

Zrinjski – Bravo 0:1 ( Ivanšek 16′)

Stadion pod Bijelim Brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Lionel Tschudi (Švicarska).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Šunjić, Barišić, Tičinović (Memija), Ivančić, Kiš (Sabljić), Savić (Ramić), Ćuže, Mulahusejnović (Posavec), Malekinušić (Abdurahimi).

BRAVO: Orbanić, Španring, Jakšić, Miguel Rodrigues, Jovan, Ivanšek, Trdin, Štravs, Stanković, Pečar, Tučić.