Večeras je na Santiago Bernabeu Real Madrid deklasirao sa 5:0 ekipu Alavesa u susretu 36. kola španske La Lige. Ovo je bila najveća pobjeda za tim iz Madrida u ovoj sezoni.

Početak utakmice obilježen je ceremonijalno s obzirom da je Real Madrid postao 36. put prvak Španije.

Šampion Španije poveo je već u desetoj minuti kada je na asistenciju Kroosa pogodio Jude Bellingham. Na drugi gol se čekalo do 27. minute, kada je Camavinga servirao loptu za Viniciusa koji je loptu pospremio u mrežu.

Kraljevi su poveli sa 3:0 u prvoj minuti nadoknade, a u strijelce se upisao i Fedeico Valverde.

Nakon nešto mirnije igre početkom drugog dijela u 70. minuti Vinicius dolazi do petnaestog pogotka ove sezone. Asistent kod ovog gola bio je Jude Bellingham. Deset minuta prije kraja meča za konačnih 5:0 pogodio je mladi Arda Guler. Nakon njegovog gola pored linije se zadovoljno smješkao Carlo Ancelotti razmišljajući kako u svom timu ima kvalitetan potencijal za budućnost.

Real Madrid je ostvario 29 pobjedu u prvenstvu ove sezone. Pored naslova prvaka Španije i trofeja Superkupa Španije, Kraljevski klub imat će šansu da osvoji i Ligu šampiona 01. juna kada će na Wembleyju igrati protiv Borussije Dortmund.