Senzacionalnu pobjedu od 0:4 ostvarili su nogometaši Real Madrida na gostovanju kod Granade u susretu 35. kola španske La Lige.

Real je juče osvojio titulu Španije matematički, trofej je trebalo da im bude uručen danas, ali su odbili da to bude na gostujućem terenu. U kombinovanom sastavu Real Madrid je rutinksi trijumfovao protiv fenjeraša Granade.

Premda je Real ubjedljivo slavio, na prvi gol se čekalo 38 minuta. Strijelac je bio Fran Garcia, koji je primio precizan pas i bio sam ispred golmana, pa posred gola šutirao i doveo goste u vodstvo.

Garcia je kod drugog gola bio asistent, a ovoga puta strijelac je bio Arda Guler u samom finišu prvog poluvremena.

Po povratku na teren, vrlo brzo Real stiže i do trećeg gola. Brahim Diaz je sa ivice šesnaesterca postigao pogodak za velikih 0:4.

Devet minuta kasnije, Diaz se ponovo upisao u listu strijelaca, a ovoga puta na asistenciju Luke Modrića za konačnih 0:4.

Realu ova utakmica praktično nije značila ništa, ali odigrali su šampionski za 90 bodova na tabeli, dok Granada ima 21 i pretposlednja je.