Nogometaši londonskog Chelseaja danas su na gostovanju savladali Nottingham Forest u okviru 37. kola engleske Premier lige.

Mladi tim Mauricio Pochettina ponovo je odigrao senzacionalnu utakmicu u engleskoj Premier ligi. Na gostovanju kod Nottingham Foresta gubili su su na 15 minuta prije kraja meča, pa u završnici ostvarili trijumf rezultatom 2:3.

Poveli su londonski Plavci golom ukrajinca Mudryka u osmoj minuti susreta. Vrlo brzo Boly je pogodio za izjednačenje. Prvo poluvrijeme završeno je 1:1.

U 75. minuti utakmice šok za navijače Chelseaja. U jeku napada gostiju, sjevnula je kontra domaćih, a u završnici se dobro snašao Hudson-Odoi te pogodio za 2:1.

Ipak Chelsea dolazi do novog gola samo pet minuta kasnije. U 80. minuti Raheem Sterling preciznim udarcem matira Matza Selsa za izjednačenje. Samo minut kasnije Nicolas Jackson dovodi svoj tim u vodstvo sjajnim udarcem glavom nakon centaršuta Rice Jamesa.

Trijumfom na City Groundu Chelsea se našao na diobi šestog mjesta sa Newcastleom. Upravo ta pozicija osigurava učešće u Konferencijskoj ligi naredne sezone.