Fudbaleri Villarreala pobjedili su Sevillju poslije preokreta 3:2 u okviru 35. kola španske La lige.

Bio je ovo praktično derbi kola, a s obzirom na pobjedu Villarreala, razlika na tabeli je sada malo veća, jer sada imaju 48 bodova, a Sevillja 41.

Poveli su gosti u 26. minutu utakmice sa bijele tačke. Penal je uspješno realizovao En-Nesyri za 1:0.

Prošlo je svega četiri minuta kada je Villarreal stigao do izjednačenja. U 30. minutu Sorloth je glavom poslije centaršuta poslao loptu u lijevi ugao za 1:1.

U samom finišu prvog poluvremena, ponovo je En-Nesyri obradovao goste pošto je ispratio centaršut i glavom spremio loptu u mrežu za povratak u vodstvo.

Po povratku na teren, domaći su bili konkretniji i agresivniji, međutim nije bilo promjene rezultata sve do 84. minuta kada je Mosquera postigao pogodak za novo izjednačenje.

Do konačnog rezultata stigli smo u 97. minutu meča, a strijelac je još jednom bio Sorloth na asistenciju Baena.

Ovom pobjedom Villarreal se približio Betisu na četiri boda, a trenutno je osmi sa 48 bodova. Sevilla je na 12. poziciji sa 41 osvojenim bodom.