Večeras su odigrani svi mečevi 37. kola španske La Lige. Šampionska ekipa Real Madrida je u fantastičnoj utakmici na stadionu De la Ceramica remizirala sa Villarrealom.

U najzanimljivijem susretu pretposljednjeg kola španskog prvenstva Real i Villarreal odigrali su 4:4 u spektakularnoj utakmici. Poveo su gosti u 14. minuti golom Arde Gulera, a potom je u 30. minuti Joselu povisio na 0:2.

Alexander Sorloth vratio je domaći tim u meč golom u 39. minuti, a samo minut kasnije Lucas pogađa za 1:3. Konačan rezultat prvog dijela 1:4 postavlja Arda Guler golom u drugoj minuti nadoknade.

Ipak, tim Marcelinja u drugo poluvrijeme ulazi sa potpunuo drugačijim pristupom. Nakon tri izmjene na pauzi nogometaši Villarreal mnogo su bolje zaigrali u nastavku. U samo osam minuta dolaze do izjednačenja, a sva tri gola režirali su Alexander Sorloth kao strijelac i Gerrad Moreno kao asistent.

Prvo je u 48. minuti Sorloth pogodio nakon centaršuta Morena, potom u 52. minuti nakon brzog duplog pasa i sjajnog dribliga pogodio za 3:4, da bi samo četiri minute kasnije na sjajno dodavanje Morena pogodio za izjednačenje.

Imao je Real šansu da u 79. minuti dođe do nove prednosti, ali je Rodrygo u akciji jedan na jedan sa golmanom domaćih pogodio stativu.

Do kraja susreta nije bilo promjena, te je meč završen rezultatom 4:4.

Real Madrid je već odavno prvak Španije, a danas je upisao sedmi remi u sezoni i trenutno ima 94 boda. Villarrealu sa remijem ostaje na osmom mjestu sa 52 boda četiri manje od Betisa.

Praktično svi putnici u Evropu bili su poznati i prije ovog kola. Barcelona, Girona i Atletico će u Ligu šampiona, Bilbao i Real Sociedad u Evropsku ligu, a Betis u Konferencijsku ligu.

Danas je riješena i dilema oko putnika u niži rang. Pored Almerije i Granade u Segundu putuje i ekipa Cadiza.