Duel Intera i Lazija večeras na Giuseppe Meazzi protekao je u znaku proslave 20. titule Neroazzurra, čiji su navijači prikazali impresivnu koreografiju.

Ipak, njihovi ljubimci ih nisu obradovali novom pobjedom, već su u finišu izbjegli poraz od Lazija. Na kraju 1:1, pa Inter sada na vrhu tabele ima 93 boda, a Lazio ostaje na sedmom mjestu sa 60 osvojenih bodova.

Nije se dugo čekalo na vodstvo Rimljana, a to se dogodilo u 32. minutu kada su gosti napali kroz sredinu, Rovella je ispred kaznenog prostora uposlio Kamadu koji je sa uputio snažan i precizan udarac u donji desni ugao gola domaćih za 0:1.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do 87. minuta utakmice, kada je Aleksis Sanchez odlično izveo slobodan udarac sa desne strane, svojim centaršutem je pronašao Dumfrisa koji se samo poklonio i udarcem glavom savladao golmana Provedela za konačnih 1:1.