Fudbaleri Španije su savladali večeras Srbiju s glatkih 3:0 u četvrtom kolu grupe A4 Lige nacija.

Gosti su na samom startu meča već bili u zaostatku jer je Aymeric Laporte u petoj minuti pretvorio centaršut Pedra Pora u pogodak.

Odmah na početku drugog poluvremena, Španci su ponovo mogli do gola. Pedro Porro je želio da centrira, a Veljko Birmančević je u želji da spreči njegovu zamisao uklizao i lopta ga je pogodila u ruku. Glavni sudija Danijel Stefanski je pokazao na bijelu tačku, a odgovornost je preuzeo Morata. Napadač Milana je promašio čitav gol, te je Srbija ostala u meču.

Ipak, Morata je na kraju zatresao mrežu gostiju. Svega dvije minute nakon odlične šanse za Aleksandra Mitrovića, greška u odbrani je ostavila Moratu samog pred Rajkovićem koji je odlično plasirao loptu u dalji ugao i povećao prednost Španije. Jasno je bilo da ekipi Dragana Stojkovića sprema poraz, a to je potvrđeno i u 76. minutu kada je Strahinja Pavlović dobio direktan crveni karton. Upravo iz tog faula je Alejandro Baena pogodio za 3:0 i postavio konačan rezultat na utakmici.

Hrvatska reprezentacija je odigrala 3:3 na gostovanju kod Poljske. Bila je to jedna od najluđih utakmica Hrvatske u posljednjih nekoliko godina.

Poljaci su poveli, a Hrvatska je ekspresnim golovima Sose, Sučića i Baturine preokrenula na 3:1. Ipak, Poljska se vratila, a u zadnjih 20 minuta krenula i po preokret jer je zbog isključenja Dominika Livakovića imala igrača više, ali Hrvatska je uspjela sačuvati bod.