Još jedna faantastična večer Lionela Messija. Magija u njegovim kopačkama još uvijek dobro radi, iako su već uveliko na sceni neki “novi fudbalski klinci”.

U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, Argentna je pred domaćim navijačima ubjedljivo savladala Boliviju, a hat-trick je postigao upravo Messi.

Na Monumentalu igla nije imala gdje da padne, a ovacije kapitenu nisu prestajale od posljednjeg minuta meča. Tri gola i dve asistencije Messija u pobjedi nad Bolivijom 6:0 u kvalifikacijama za Mundijal 2026. dovoljno za potpuno “ludilo” na tribinama. U 21. pobjedi na 26 utakmica na Monumentalu, Messi je seriju golova otvorio u 19. minutu, poslije dodavanja Lautara Martineza.

Pomenutom igraču “vratio” je asistenciju u 43. minutu, da bi tri minuta kasnije, kao na tacni uposlio i Juliana Alvareza.

Kada se umorio od asistencija, na red su došli golovi. Desetim hat-trickom u dresu Argentine, Messi je završio “čarobnu” noć pred domaćim navijačima.

Ujedno kaapiten Gaučosa stigao je i do 112. gola u dresu reprezentacije, a samo Cristiano Ronaldo sada ima više pogodka od njega, 133.

Nema sumnje da će se Messi potruditi da stigne i “vječitog” rivala.