Večeras je na Areni Lubin na jugozapadu Poljske Dynamo Kiev kao nominalni domaćin savladao beogradski Partizan 6:2 u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka.

Nakon ispitivanja snaga, prvu pravu priliku na meču stvorili su igrači Dynama. U četvrtoj minuti meča snažno je pucao Kabaev, ali njegov udarac odbranio je Jovanović.

Uslijedio je mirniji period igre sve do 21. minute, nakon VAR asistencije dosuđen jedanesterac za Crno-bijele. Sa bijele tačke bio je siguran Saldanha za vodstvo Partizana.

Kada su svi misli da će beogradski tim na poluvrijeme otići sa prednsošću, Ukrajinci su ubacili u brzinu više i postigli tri pogotka u samo pet minuta.

Prvo je u 40. minuti poravnao Shaparenko, da bi tri minuta kasnije Ukrajincima prednost odličnim volej udarcem donio Brazhko, a za visokih 3:1 u prvoj minuti nadoknade pogodio Karavaev. To je ujedno bio rezultat prvog dijela meča.

U nastavku je ukrajinskom timu bilo dovoljno samo 10 minuta da ponovo savladaju golmana Jovanovića. U 55. minuti nakon sjajne solo akcije Vladislav Kavabev je drugim golom na meču povisio na 4:1.

Pokušali su se Beograđani vratiti u meč, a nadu im je dao pogodak Zubairu Ibrahima u 66. minuti utakmice.

Ipak, da je mnogo kvalitetniji tim Dynamo Kyiv ukrajinski fudbaleri potvrdili su u 83. minuti, kada je za 5:2 mrežu gostiju pogodio Denys Popov. Konačnih 6:2 postavio je Pikhalyonok golom u četvrtoj minuti nadoknade.

Revanš susret ovih rivala u Beogradu na rasporedu je u srijedu 31.07. od 20 sati, a Partizanu je potrebno veliko čudo ako želi da eliminiše ukrajinski tim.