Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko postigao je hat- trick u pobjedi Fenerbahcea nad Luganom u okviru susreta drugog pretkola Lige prvaka.

Na Stochorn Areni u Thunu istanbulski velikan pobijedio je rezultatom 3:4 i tako sebi osigurao značajnu prednost za revanš meč u Istanbulu.

Početak utakmice nije bio najidealniji za tim Jose Mourinha, s obzirom da su domaćini poveli već u četvrtoj minuti golom Aymana El Wafija. Nakon primljenog gola Fenerbahce je imao nekoliko izvrsnih prilika, ali je mreža Lugana mirovala sve do kraja regularnog dijela prvog poluvremena. U prvoj minuti nadonknade Edin Džeko je udarcem sa bijele tačke postigao izjednačujući pogodak, za konačnih 1:1 u prvom poluvremenu.

Početak drugog poluvremena ponovo je obilježio kapiten naše reprezentacije, kada je na sjajnu asistenciju Dušana Tadića pogodio za potpuni preokret turskog tima.

Lugano je veoma brzo stigao do izjednačenja. Igrala se 64. minuta kada je Uran Bislimi pogodio za 2:2. Samo tri minute kasnije Džeko Edin dolazi do trećeg pogotka na meču. Nakon sjajnog ubačaja Szymansog, Džeko je iz blizine mirno poslao u mrežu za novo vodstvo Fenera.

U 74. minuti susreta za visokih 2:4 u strijelce se upisao Ferdi Kadioglu. U trećoj minuti nadoknade na razočarenje gostujućih navijača gol je postigao Valenzuela za konačnih 3:4.

Revanš susret na Sukru Saracoglu stadionu u Istanbulu na programu je naredni utorak od 20 sati.