Večeras su odigrana četiri meča play-off kvalifikacija Lige prvaka, a pobjedu je upisala ekipa Salzburga, našeg bh. reprezentativca Amara Dedića.

U meču na Areni Lubin, gdje ukrajinski Dynamo Kiev igra svoje evropske utakmice Dedićev Salzburg je slavio sa 0:2, a bh. reprezentativac je odigrao svih 90 minuta u pobjedi svog tima. Golove za Salzburg postigli su Nene u 29. minuti i Kjaergaard u 50. minuti, dok je Amar Dedić zbog nesportskog ponašanja zaradio žuti karton u nadoknadi prvog dijela meča.

Najuzbudljiviji meč večeri odigran je u Bernu, gdje je na stadionu Wankdorf domaćin Young Boys rezultatom 3:2 slavio protiv prvaka Turske, ekipe Galatasaraya.

Švicarcima je pripalo prvih 45. minuta igre, gdje su ih u prednost od 2:0 dovela dva pogotka Monteira. U drugom poluvremenu potpuni spektakl, sjajna igra na obje strane, a od izjednačenja je Galata stigla u samo pet minuta. Prvo je u 67. minuti pogodio Batshuayi, da bi potom samo pet minuta kasnije postigao pogodak za izjednačenje. Ipak, drama u finišu meča. U 87. minuti glavni sudija Siebert pokazuje na bijelu tačku za domaći tim, a Bardakciju zbog igranja rukom pokazuje drugi žuti karton. Sa linije penala bio je siguran Ugrinić za konačnih 3:2.

U danskoj je Midtylland odigrao neriješeno 1:1 sa ekipom Slovana Bratislave, dok je Sparta Prag sa 2:0 ostvarila pobjedu u Švedskoj protiv Malmea, te je u sjajnoj poziciji pred revanš susret.