Na stadionu Maksimir u Zagrebu, Dinamo je iskoristio sve prilike i kaznio nevjerovatne promašaje Qarabaga, te u prvoj utakmici play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka slavio sa 3:0.

Tokom cijelog susreta ekipa iz Azerbejdžana je kreirala zaista mnogobrojne šanse, ali na kraju do pogotka nisu mogli doći. Qarabag je prvi postigao gol u drugoj minuti utakmice, ali je isti poništen jer se Leandro Andrade nalazio u ofsajdu.

Dinamo prvi put prijeti u 18. minuti utakmice preko Martina Baturine, ali je mladi veznjak pogodio samo prečku. Potom, Zagrepčani stižu do prvog pogotka u 29. minuti utakmice, a tada je Marko Pjaca šutirao, a prvi udarac brani Fabijan Buntić. Ipak, Buntić loptu odbija samo do Pjace koji drugi puta ne maši metu, te pogađa za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Qarabag kreira tri izuzetne prilike. U 37. minuti šutira Juninho, ali Nevistić brani. Šest minuta kasnije šutira i Abdellah Zoubir, ali je promašio cijeli gol i šutirao preko gola. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena glavom šutira Patrick Andrade, ali lopta odlazi svega nekoliko centimetara od stative.

U drugom poluvremenu prvu priliku imao je Baturina, ali i on šutira pored gola. Nova šansa za Qarabag, a ovoga puta Leandro Andrade šutira, ali Nevistić ostaje nesavladan u večerašnjem susretu. U 57. minuti utakmice nova šansa, a Yassine Benzia pogađa desnu stativu gola Nevistića. Sedam minuta kasnije Juninho šutira snažno tik ispod prečke, ali nevjerovatni Nevistić i to brani!

Za sve promašaje uslijedila je velika kazna. Prvo je u 75. minuti utakmice pogodio Sandro Kulenović nakon asistencije Martina Baturine. Samo pet minuta kasnije novi pogodak Kulenovića, a ovoga puta je prikucao dobijanac u mrežu azerbejdžanskog tima. Mogao je Dinamo možda doći do četvrtog pogotka sa penala, ali glavni sudija Glenn Nyberg je mislio da nema elemanata za kazneni udarac u 85. minuti utakmice.

U konačnici Dinamo je slavio pobjedu sa 3:0, a mnogo razloga za zadovoljstvo će imati Sergej Jakirović i njegovi izabranici. Ovom pobjedom Jakirović i ekipa su stigli na korak od ulaska u ligašku fazu Lige prvaka koja bi klubu sa Maksimira donijela 34 miliona eura.