Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Bodo/Glimta u Norveškoj rezultatom 2:1 u prvom meču play-offa za Ligu prvaka.

Pred izabranicima Vladana Milojevića će biti težak zadatak da se vrate u dvomeč poslije gola zaostatka iz prvog meča, ali pogodak rezerviste Ognjena Mimovića dao je više razloga za optimizam navijača. Prvo poluvreme nije donijelo promjenu rezultata na sjeveru ove skandinavske zemlje, iako su napadi Bodea bili sve opasniji kako se bližio odlazak na odmor.

Domaćin je od početka meča preuzeo inicijativu, a poslije uigrane akcije Bodea, prvi je zaprijetio Mata čiji je udarac Marko Ilić lako ukrotio. Spornu situaciju vidjeli smo u 33. minutu kada je Bjerkan pogodio Seola, domaći navijači tražili su igranje rukom i penal, no sudija Kruziak nije reagovao. Domaćin je imao odličnu priliku preko Sjevolda koji je sa oko 20 metara uputio sjajan udarac, ali je Zvezdu tom prilikom spasila prečka.

Drugi dio meča započeo je novi opasnim napadima, a ono što je Bode propustio u dvije velike šanse nije prilikom treće u 52. minutu.

Igrao se 62. minut kada je Isak Mata posle dodavanja Eviena uspio da stvori prostor za udarac sa oko 20-ak metara iskosa s desne strane i lijepim udarcem matira nemoćnog Ilića. Zvezda je ulaskom Milsona i Duartea dobila na svježini, upravo su ovi fudbaleri i imali svoje šanse, ali je uloga džokera s klupe pripala desnom beku.

Poslije slobodnog udarca po lijevoj strani, loptu je postavio Hwang koji je uputio odličan centaršut na koji je odlično reagovao Ognjen Mimović i uklizavanjem loptu poslao u gol koji bi mogao da napravi razliku u krajnjem ishodu dvomeča. Crveno-bijeli zaigrali su dosta bolje u samom finišu utakmice, a to daje razloga za optimizam navijača uprkos porazu koji je mogao biti i ubjedljviiji.

Revanš meč na programu je 28. avgusta od 21 sat na stadionu Rajko Mitić.