Meč 3. kola španske La Lige između Rayo Vallecana i Barcelone okončan je rezultatom 1:2 u korist gostiju.

Unai Lopez je domaćina doveo u vodstvo već u 9. minuti. Jorge de Frutos je sjajno protrčao po desnoj strani nakon čega je ostavio povratnu loptu za Lopeza koji je to iskoristio na najbolji mogući način.

Barcelona je do izjednačenja stigla tek u 60. minuti. Pogodak je pripisan Pedriju, dok je asistenciju upisao Raphinha.

U 71. minuti vidjeli smo novi gol za tim iz Katalonije, ali je isti poništen nakon VAR intervencije.

Igrala se 82. minuta meča kada je 17-godišnji Lamine Yamal odigrao loptu za Danija Olma. Novo pojačanje Barcelone, sjajno se snašlo u datoj situaciji i pogodilo za konačni rezultat meča 1:2.