U derbi susretu 11. kola Hrvatske nogometne lige igrači Osijeka su naMaksimiru iznenadili i pobijedili aktuelnog prvaka Dinamo s 2:4.

Za Dinamo je to bio treći ligaški poraz u sezoni. Treći je Dinamo na tabeli i ima bod manje od Rijeke, odnosno, sedam manje od vodećeg Hajduka. Osječani su se bodovno izjednačili s Varaždinom koji je četvrti. Osijek je dobio petu od posljednjih šest prvenstvenih utakmica.

Dinamo je poveo u 18. minuti golom Marka Pjace, ali je do odmora Osijek okrenuo rezultat na svoju stranu. Strijelci su bili Arnel Jakupović u 22. i Roko Jurišić u 40. minuti. Novi gol je Pjaca zabio u 52. minuti, tada za 2:2, ali su opet uslijedila dva gola Osijeka. Hernani je u 54. postigao pogodak za 2:3, dok je Jakupović realizovao jedanaesterac u 88. minuti za 2:4.