Nogometaši Chelseaja savladali su Newcastle sa 2:1 u meču devetog kola engleske Premijer League.

Junak publike na Stamford Bridgeu i ovog popodneva bio je fantastični Cole Palmer, koji je postigao pogodak vrijedan tri boda za Plavce.

Sve je počelo od Palmera u 18. minutu kada je Chelsea poveo. Ofanzivni vezista je perfektnim dubinskim pasom pronašao Pedra Neta, a Portugalac na drugoj stativi uposlio Nicolasa Jacksona, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Newcastlea.

Uspio je gost izjednačiti do kraja prvog dijela. Igrao se 32. minut kada je sjajnu akciju tima menadžera Eddieja Howea i perfeketan centaršut u peterac Lewisa Halla u gol pretvorio napadač Newcastlea Alexander Isak.

Poslije samo dvije minute igre u nastavku Chelsea je ponovo vodio. Izgubili su gosti loptu na sredini terena, Noni Madueke je odmah uposlio Palmera, a najbolji igrač Plavaca još jednom majstorijom donio trijumf svom timu.

Bilo je još zanimljivije na meču West Ham – Manchester United, a domaćin je poslije 104 minute igre slavio sa 2:1.

Odigrali su Crveni đavoli izuzetno dobro u prvom poluvremenu, imali mnogobrojne šanse, ali nisu uspjeli povesti. Posebno se izdvojio promašaj Dalota iz 32. minuta, kada je Portugalac zaobišao golmana Čekićara Fabianskog, ali nekako je uspio promašiti prazan gol.

Kazna za to morala je uslijediti i stigla je u 74. minutu. Fudbaleri Uniteda komplikovali su na svojoj polovini, Garnacho poslao loš pas ka Fernandesu iz čega je domaćin munjevito odigrao kontranapad, a poslije traljavog udarca Ingsa, lopta je stigla do Summervillea na drugoj stativi, a on je sproveo u mrežu.

Ipak, Ten Hagova ekipa je nakon sedam minuta uspjela izjednačiti. Poslije odlične akcije iz slobodnog udarca uslijedio je “glavomet” u šesnaestercu West Hama, a Zirkzee glavom “namjestio” pogodak Casemiru.

Međutim, to nije bio kraj uzbuđenjima u Londonu. Igrao se 90. minut kada je stoper Junajteda De Ligt nesmotreno reagovao u svom kaznenom prostoru, udario napadača domaćih Ingsa, a sudija poslije gledanja VAR snimka pokazao na penal. Loptu je u svoje ruke uzeo Jarrod Bowen i donio slavlje West Hamu.

U trećoj utakmici koja se igrala u terminu od 15 sati Crystal Palace je savladao Tottenham sa 1:0 i tako upisao prvi trijumf u šampionatu. Pogodak vrijedan tri boda za Palace postigao je Mateta u 31. minutu na asistenciju Eberechija Ezea.