Nova sezona španske La Lige krenula je remijem, pošto su Athletic i Getafe večeras odigrali neriješeno na krcatom stadionu u Bilbau – 1:1.

U sadržajnom meču, s dovoljno šansi na obje strane i većim posjedom lopte domaćeg tima, prvo se zatresla mreža ekipe iz predgrađa Madrida. I to golčninom Sanceta u 27. minuti.

Ofanzivac je primio pas na tridesetak metara od mreže gostiju, malo povukao loptu, pa raspalio teledirigovan projektil i pogodio bliži, desni ugao Getafeovog gola.

Dugo, baš dugo je izgledalo da će to biti i konačan rezultat, jer je Athleticov golman svašta odbranio, međutim bodovni plijen je pred kraj susreta, ipak, podijeljen. Potezom Uchea u 64. minutu. Glavom poslije odlično izvedenog kornera sa desne strane.