Borac je prošao u play-off Evropske lige nakon što je večeras nakon produžetaka savladao Klaksvik u Banjaluci.

U prvom susretu na Farskim Ostrvima domaćin je slavio s 2:1, ali Banjalučani su u revanšu nadoknadili taj zaostatak.

Početak večerašnje utakmice pripao je domaćima, koji su u nekoliko navrata prijetili prema golu gostiju.

Borac je pritisak krunisao u 17. minuti, kada je Ćavić sjajno petom uposlio Srećkovića, a ovaj šutem iz tijesnog ugla pogađa mrežu gostiju.

Banjalučani su nastavili stvarati šanse, ali hladan tuš uslijedio je u 53. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Deni Pavlović je pogodio za Klaksvik i izjednačio.

Uslijedila je prava ofanziva fudbalera Borca na šesnaesterac gostiju, redale su se prilike, ali sjajan je na golu Farana bio Jensen.

No, ipak je kapitulirao u 82. minuti. Bila je to lijepa akcija Borca, Hasukić je ostavio loptu Saviću, koji preciznim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa za 2:1.

U regularnih 90 minuta rezultat se više nije mijenjao, susret je otišao u produžetke.

Već u drugoj minuti nastavka Borac stiže do novog gola. Ubacio je Savić, a nizozemski stoper Meijers glavom pogodio za 3:1 i erupciju oduševljenja na stadionu u Banjaluci.

Do kraja meča nije bilo novih pogodaka, prvak BiH je ostvario plasman u play-off Evropske lige, gdje ga čeka Ferencvaros. Ujedno su Banjalučani napravili historijski uspjeh i osigurali najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Borac – Klaksvik 3:1 (Srećković 17′, Savić 82′, Meijers 92′ – Pavlović 53′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Georgi Kabakov (Bugarska).

BORAC: Šiškovski, Kvržić (Subić), Meijers, Carolina, Vukčević, Grahovac, Skorup (Savić), Hrelja (Kulašin), Srećković (Hasukić), Čavić (Pihler), Lukić (Vranješ).

KLAKSVIK: Jensen, Berntsson (Williams), Yambare, Foero (Pavlović (Ejupi)), Danielsen, Hansson (Petersen), Joensen (Soylu), Da Silva, Odemarksbakken (MIkkelsen), Fredriksberg, Klettskard.