Posljednji susret trećeg dana Evropskog prvenstva u okviru grupe C odigrali su na Veltins Areni Srbija i Engleska.

Engleska je opravdala ulogu favorita u ovom meču i sa minimalnim rezultatom 1:0 savladala selekciju Srbije, koja je pokazala da se može nositi sa snažnim reprezentacijama, ali je danas nedostajalo malo sreće u realizaciji.

Duel ove dvije reprezentacije ponudio je mnoštvo prilika i dobre igre, ali je viđen samo jedan pogodak. Englezi su do prednosti došli u 13. minuti kada je Bukayo Saka u šesnaestercu pronašao Judea Bellinghama koji je glavom smjestio loptu u mrežu za 0:1. Ovo je za igrača Real Madrida bio četvrti pogodak u reprezentativnom dresu.

U nastavku je sjajnu šansu imao Aleksandar Mitrović, ali njegov udarac završio je pokraj gola. Do kraja poluvremena i jedni i drugi su igrali dinamičan i brz nogomet, ali bez ozbiljnih prijetnji, tako da je rezultat ostao nepromijenjen.

Krajem prvog dijela, selektor Dragan Stojković bio je prinuđen zamijeniti Filipa Kostića koji zbog povrede nije mogao nastaviti igru.

Prvih petnaest minuta drugog poluvremena nije pružilo mnogo. Ipak, u 59. minuti meča sjajan centaršut Filipa Mladenovića presjekao je dobrom intervencijom Jordan Pickford.

U nastavku, blaga dominacija Engleske, prvo je snažan udarac sa distance uputio Alexander Arnold Trent, ali loptu je boksovao golman Predrag Rajković, da bi potom minut kasnije Harry Kane nadskočio Veljkovića u šesnaestercu i sjajno pucao glavom. Ponovo je na visini zadatka bio Rajković, ali ovoga puta uz pomoć okvira gola.

Igrao se 82. minut kada fudbaleri Srbije nisu iskoristili najbolju priliku na meču. Odbijenu loptu primio je Dušan Vlahović i snažno pucao, ali je Pickford sjajnom odbranom poslao loptu izvan granica igrališta.

Engleska je ovom pobjedom došla do prve pobjede u grupi C, u okviru koje su danas remizirali Danska i Slovenija.