Reprezentacija Srbije poražena je na Veltins Areni u prvom kolu Evropskog prvenstva.

Poslije minimalnog poraza reprezentacije Srbije od Engleske (0:1) u prvom kolu Evropskog prvenstva, selektor Srbije Dragan Stojković Piksi iznio je svoje prve impresije.

”Isfrustriranost postoji, kad izgubite utakmicu. To nije bio plan. Plan je bio nešto drugo, da pobijedimo večeras. Djelovali smo moćno na terenu, nismo se uplašili osim u prvih 15 minuta kada smo svjesno dali loptu Englezima. Stajali smo dobro u defanzivnoj zoni, ali mislim da su i promjene u drugom poluvremenu donijele na mirnoći u pas igri i natjerali smo Engleze da se brane. Mislim da treba da budemo ponosni, osim na rezultat, ali šta da radimo. Idemo dalje, nemamo čega da se stidimo. Naš tim može mnogo i to ćemo na sljedećoj utakmici pokazati”rekao je selektor Srbije.

Na pitanje zašto Tadić nije bio starter, istaknuo je da ga je čuvao za drugo poluvrijeme.

”Ništa specijalno. Želio sam da ga poštedim, znao sam da će drugo poluvreme biti odlučujuće. Želio sam ga sa svježim nogama i to je to. Opet kažem, pokazali smo da možemo da igramo hrabro protiv Engleske koja je favorit na ovom šampionatu. Falio je taj gol, teško da možete da pobijedite, a da ne postignete gol, ali nadam se da ćemo imati više sreće u sljedećoj utakmici”, konstatovao je Stojković.