Posljednje pripreme pred Evropsko prvenstvo privode se kraju, a Nizozemci su pokazali da će biti jako neugodan protivnik svim ostalim reprezentacijama.

Izabranici Ronalda Koemana večeras su u Rotterdamu savladali Island sa 4:0, samo četiri dana nakon što na istom stadionu identičnim rezultatom pobijedili Kanadu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a jedini gol djelo je Xavi Simmonsa, koji je Nizozemsku doveo u prednost u 23. minuti. U drugom dijelu značajno bolja igra domaćih krunisana je pogodcima Virgila van Dijka, Donyell Malena i Wouta Weghorsta.

Nizozemska će na prvenstvu igrati u grupi D sa Austrijom, Francuskom i Poljskom. Upravo će svoj prvi meč već u nedjelju igrati protiv Poljske u Hamburgu.

Poljska je u Varšavi savladala Tursku rezultatom 2:1. Golove za domaćina postizali su Swiderski i Zalewski, dok je za Turke strijelac bio Yilmaz. Iako su navijači zadovoljni pobjedom, sigurno je da su svi u Poljskoj zabrinuti zbog povrede njihovog najboljeg igrača Roberta Lewandowskog.

To je zabrinjavajuće s obzirom da se Poljacima prije tri dana povrijedio njihov drugi najbolji napadač Arkadiusz Milik.

Turska je večeras bila značajno bolja od Poljske, ali rezultat je bio u korist domaćina. Ukoliko naprave određene korekcije u igri mogu se boriti za prolaz u drugi krug kroz grupu F u kojoj se još nalaze Češka, Portugal i Gruzija.

Nešto ranije danas Češka je rezultatom 2:1 pobijedila Sjevernu Makedoniju.