U drugoj utakmici finala play-offa španske Endesa lige Real Madrid je predvođen Džananom Musom i Rudy Fernandezom pobjedio Murciju i tako poveo sa 2-0 u seriji.

Utakmica je bila u rezultatskom egalu tokom prve četvrtine, ali je Kraljevski tim krajem druge dionice uspio da ostvari dvocifrenu prednost. Real je u nastavku opravdao ulogu potpunog favorita, te je tokom treće dionice meča održavao prednost. Zadnja četvrtina nije pružila mnogo uzbuđenja te je u konačnici Real slavio 79:63.

Bh. reprezentativac Džanan Musa bio je jedan od korisnijih u pobjedi Reala sa učinkom od 13 poena i pet skokova, a najviše poena postigao je iskusni Rudy Fernandez(14).

Kod Murcije Dustin Sleva i Rodions Kurucus su postizali po 11 poena.

Naredni meč na rasporedu je u srijedu, a Real ima šansu da postane prvak Španije u Murciji.