Danas je odigran finalni fudbalski meč Olimpijskih igara u Parizu, a zlatnu medalju osvojili su fudbaleri Španije koji su nakon produžetaka pobijedili reprezentaciju Francuske.

U uzbudljivo meču odigranom na Parku Prinčeva aktualni evropski prvak reprezentacija Španije pobijedila je 3:5 Francusku i postala olimpijski šampion u fudbalu.

Poveli su Francuzi golom Millota u 11. minuti, da bi potom Španci napravili senzacionalan preokret. Prvo je Lopez pogodio za izjednačenje u 18. minuti, da bi samo sedam minuta kasnije Španiju doveo do prednosti 1:2.

U 28. minti meča Baena je pogodio za 1:3, ujedno i rezultat prvog poluvremena. U nastavku Španci su nastojali lagano privesti meč kraju, ali Francuzi to nisu baš tako lako dozovlili. U 79. minuti za 2:3 pogodio je Akilouche, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade Mateta bio siguran sa bijele tačke za konačnih 3:3 u reguularnom dijelu meča.

Igrao se deseti minut prvog produžetka kada je na asistenciju Bernabe pogodio je Camello za 3:4. U prvoj minuti nadoknade ponovo je pogodio Camello za konačnih 3:5, te su Španci postali olimpijski prvaci u fudbalu.