Hrvatska vaterpolska reprezentacija je u polufinalu olimpijskog turnira igra pobijedila Mađarsku, a u finalu za zlatnu medalju borit će se sa reprezentacijom Srbije.

U drugom polufinalnom susret na vaterpolo turniru na Olimpijskim igrama u Parizu snage su odmjerile selekcije Mađarske i Hrvatske, a konačan rezultat je glasio  9:8 za Hrvatsku.

Prva četvrtina počela je sjajno za Barakude jer su poveli na startu meča preko Mare Jokovića. Samo pola minute kasnije izjednačava Szilard Jansik. Uslijedio je preokret Mađara.

Mađari postižu dva pogotka u svega 45 sekundi razmaka, a strijelci ovoga puta su bili Marton Vamos i Janos Gergo Fekete.

Do kraja prve četvrtine Hrvati su se uspješno vratili u susret sa dva pogotka, a oba pogotka postigao je sjajni Loren Fatović.

U drugoj četvrtini vidjeli smo ponovo sjajan vaterpolo. U konačnici Hrvatska je uspjela doći do prednosti od dva gola razlike, a glavni akter bio je Loren Fatović.

Fatović je briljirao, a u prvom poluvremenu postigao je pet golova. Rezultat nakon dvije četvrtine glasio je 7:5 za Hrvatsku.

U trećoj četvrtini počelo sa pogotkom na obje strane, pa je sredinom treće četvrtine Hrvatska imala prednost 8:6.

Na kraju treće četvrtine rezultat je glasio 9:7 za Hrvatsku, a na golu je briljirao Makro Bijač, koji je zaustavio dva peterca Mađarima.

U posljednjoj četvrtini velika borba i drama. Dvije minute prije kraja Hrvatska je imala prednost 9:8 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Hrvatsku finalu čeka selekcija Srbije, dok će igrati Mađarki za bronzanu medalju protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.