Roma je danas odigrala 1:1 kod Monze u sedmom kolu Serie A. Iako je ekipa hrvatskog trenera Ivana Jurića povela u 61. minuti pogotkom Artema Dovbika, Dany Mota je samo sedam minuta poslije postavio konačnih 1:1.

Ako je vjerovati Corriere dello Sportu, ovakav rezultat mogao bi predstaviti ogroman problem za Jurića.

Naime, spomenuti medij je uoči utakmice s Monzom pisao da Juriću prijeti otkaz ako ne osvoji sva tri boda.

S obzirom na to da je Roma uspjela ubilježiti tek bod, Juriću prijeti otkaz nakon manje od tri sedmice na klupi kluba iz glavnog grada Italije. U te tri sedmice Jurić je u Serie A osvojio sedam od mogućih devet bodova (pobjede nad Udineseom i Venezijom te današnji remi s Monzom), dok je u Evropskoj ligi remizirao s Athletic Bilbaom i izgubio kod Elfsborga.