Nogometaši Bologne danas su na gostovanju u Napulju savladali 0:2 ekipu Napolija u utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Izabranici Thiaga Motte novom pobjedom doveli su sebe u izuzetno povoljnu situaciju kada je u pitanju plasman u Ligu prvaka za narednu sezonu.

Protiv prošlogodišnjeg šampiona Italije danas su na stadionu Diego Armando Maradona slavili 0:2 i tako se odvojili na sedam bodova prednosti ispred Rome i Atalante.

Praktički sve je bilo riješeno već u prvih dvanaest minuta meča. Goste je u prednost doveo Dan Ndoye u devetoj minuti meča, da bi samo tri minuta kasnije Stefan Posch uduplao prednost. Deset minuta kasnije Politano je promašio sa bijele tačke, te je rezultat prvog dijela ostao 0:2.

Rezultat se nije mijenjao u drugom poluvremenu. Iako je Napoli imao mnogo prilika, golman gostiju Ravaglia ostao je nesavladan danas.

Bologna je trenutno treća sa 67 bodova, dok je Napoli osmi sa 51 bodom.