Ekipa Intera je već osvojila titulu prvaka, ali do kraja sezone se od njih očekuje da igraju na maksimalnom nivou bez obzira na ime rivala.

U prošlom kolu su poraženi od Sassuoloa sa 1:0, bio im je to prvi prvenstveni poraz još od septembra kada ih je isti rival savladao, ali večeras su na gostovanju Frosinoneu uspjeli da se vrate u šampionski ritam. To je bila prva utakmica 36. kola Serije A, a Inter je kao gost slavio sa 0:5.

Prvo poluvrijeme obilježio je gol Frattesija u 19. minutu meča, a u nastavku kanonada golova u režiji Neroazzurra.

Frattesi je u 60. minutu bio asistent kod gola Marka Arnautovića koji je duplirao prednost, a na ulasku u završnicu meča na scenu su stupili Buchanan i Lautaro Martinez koji su postigli još dva pogotka. Za petardu se pobrinuo Thuram u 84. minutu na Lautarovu asistenciju.

Inter sada na vrhu tabele ima 92 boda, 21 više od drugoplasiranog Milana, a Frosinone je ostao na 32 na 17. poziciji na tabeli.