U meču 33. kola španske ACB lige Valencija je na svom terenu savladala Real Madrid rezultatom 99:93.

Meč u dvorani Font de Sant Lluis bio je neizvjestan od samog početka. Igralo se u serijama te su prednost povremeno imali domaći, a povremeno gosti. Prvo poluvrijeme pripalo je ekipi Reala (47:49), ali je neizvjestan rezultat bio sve do početka posljednje dionice (75:72).

Ipak, košarkaši Valencije uspjeli su sačuvati prednost, te su čak na samo minut prije kraja stigli i do maksimalnih plus devet, ali u konačnici slavili su 99:93.

Valenciju je do pobjede predvodio Justin Anderson sa 22 poena, a slijedi ga Chris Jones sa 19.

U redovima Real Madrida najbolji učinak imao je bh. reprezentativac Džanan Musa sa 13 poena, dok su Guerschon Yabusele i Sergio Llull postizali po 11 koševa.

Naredno kolo je ujedno i posljednje u regularnom dijelu španskog šampionata a Valencija gostuje kod Andore, dok Real Madrid na svom terenu ma direktan okršaj sa Baskonijom u borbi za prvaka regularnog dijela takmičenja.