Saint-Etienne se vratio u Ligue 1, najviši rang francuskog klupskog nogometa.

U prvom meču finala baraža popularni Zeleni (Les Verts) savladali su Metz sa 2:1, a danas su nakon velike drame i produžetaka izborili remi koji im je omogućio plasman među elitu.

Djelovalo je da će puno lakše doći do željenog rezultata jer je fudbaler domaćih Diallo već u petoj minuti dobio crveni karton zbog pregrubog faula.

No, poveo je brojčano inferiorni Metz, lijepu akciju u 17. minuti krunisao je Camara. Zatim je osam minuta kasnije Mikautadze bio precizan s bijele tačke – 2:0. Loše je izgledala situacija za Saint-Etienne, iako su gosti imali igrača više…

Veliki pritisak vršili su Zeleni, da bi Petrot nakon kornera u 35. minuti poentirao na drugoj stativi i smanjio na 2:1.

No, više nije bilo pogodaka u regularnih 90 minuta, meč je otišao u produžetke. Metz se lavovski borio s 10 nogometaša na terenu, da bi kapitulirao u 116. minuti. Gol vrijedan povratka u Ligue 1 postigao je Wadji na asistenciju Mbuka – 2:2.

I to je bilo to. Saint-Etienne, jedan od najtrofejnijih francuskih kluba (deset puta prvak), ponovo će biti dio prvoligaškog društva od naredne sezone.