Treći teniser svijeta, Španac Carlos Alcaraz ostvario je još jednu uvjerljivu pobjedu u Roland Garrosu, savladavši Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea (ATP – 21.) sa 6:3, 6:3, 6:1 za plasman u četvrtfinale.

U meču za mjesto u polufinalu Alcarazov suparnik će biti Grk Stefanos Tsitsipas (ATP – 9.) koji je sa 3:6, 7:6 (4), 6:2, 6:2 svladao Italijana Mattea Arnaldija (ATP – 35.)

Auger-Aliassime je za Carlosa Alcaraza u prva tri međusobna dvoboja, odigrana 2021. i 2022., bio nerješiva enigma. No, od tada je Španac nanizao tri pobjede bez ijednog izgubljenog seta. Dvije godine zaredom ga je pobijedio u Indian Wellsu, a danas i u njihovom prvom obračunu na crvenoj zemlji.

Kanađanin je imao svoje prilike u prva dva seta, pogotovo u drugom, u kojem je Alcaraz spasio sve četiri ‘break’-lopte svog suparnika. Alcaraz je u trećem setu odjurio do vodstva 5:0 i lakoćom došao do četvrtfinala Roland Garrosa treću godinu zaredom.

Tamo ga, u reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala čeka “mušterija”, Grk Stefanos Tsitsipas, protiv kojeg ima 5-0 u međusobnim dvobojima i 2-0 na grand slam turnirima. U njihovom prošlogodišnjem pariškom obračunu Alcaraz je slavio u tri seta (6:2, 6:1, 7:6).