Duel španske La Lige između Seville i Villarrela, odigran na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, završen je rezultatom 1:2.

Prvi pogodak desio se već u 2. minuti. Baena je poslao loptu iz zadnje linije. Sve to je sjajno pratio Danjuma koji je Villarrealu donio vodstvo od 1:0.

Drugi gol na meču vidjeli smo u 8. minuti. Juanlu Sanchez je pogodio za Sevillu, ali je gol nakon VAR provjere poništen zbog ofsajda.

Ipak, do kraja prvog poluvremena Sevilla je uspjela doći do izjednačenja. Rezultat 1:1 postavio je Dodi Lukebakio koji je nakon sjajnog voleja loptu pospremio u mrežu gostiju.

U 69. minuti imali smo novu intervenciju VAR-a. Ovoga puta se pregledao pogodak igrača Villarreala, Comesane. Još jednom je donešena ista odluka, gol je poništen.

Sudija Diaz de Mera odlučio je meč produžiti za čak 9 minuta. U 5. minuti nadoknade, Villarreal ponovo dolazi u vodstvo. Nakon što se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu, Ayoze Perez postiže pogodak za konačnih 1:2.

Preostali mečevi drugog kola španske La lige igraju se u subotu i nedjelju. Direktan prenos osiguran je na kanalima TV Arena Sport.