U uzavreloj atmosferi Pionira Crvena zvezda pobijedila je 85:82 Partizan u prvoj utakmici finalne serije play-offa ABA lige.

Dvorana je bila prepuna već 15 minuta prije početka meča i kompletna atmosfera obećavala je fantastičan prvi meč finala play-offa ABA lige. Zanimljivo je da 21 pobjedu u nizu imaju domaće ekipe u finalima ABA lige, tako da ako je suditi po tome Zvezda je bila blagi favorit u ovom meču.

Partizan je nešto bolje otvorio susret, ali se Zvezda vrlo brzo vratila u rezultatski egal, te je nakon prvih deset minuta igre na semaforu stajalo 17:20.

U nastavku su Crno- bijeli pojačali tempo te su trojkama Nunnallyja i Avramovića stigli do maksimalnih plus devet. Ipak, nije dao domaćin ovog meča da se Partizan napravi dvocifrenu prednost, nakon što su smanjili prednost, u zadnjoj minuti prvog poluvremena Lazić i Yago pogađali su za tri poena, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 35:35.

U trećoj četvrtini Zvezda je bila nešto dominantnija, trojke Mitrovića i Teodosića donijele su prednost Zvezdi, ali je pred sami kraj četvrtine Punter pogodio za tri, pa je pred posljednjih deset minuta igre rezultat bio 64:61.

Posljednja dionica pružila je napetosti i dobru košarku na obje strane. Igralo se poen za poen, i Zvezda i Partizan imali su po dva do tri poena prednosti, a na 35 sekundido kraja Zvezda je imala prednost od pola koša razlike. Nakon potrošenog napada Crvene zvezde pri rezultatu 81:80 sudci su dosudili mrtvu loptu na 14 sekundi prije kraja.

Nakon ponovljenog sudijskog podbacivanja, Zvezda dolazi do lopte, a igrači Partizana prave prekršaj. Davidovac Dejan pogodio je dva bacanja i doveo Zvezdu na plus tri. Na drugoj strani Punter je pogodio trojku, ali je prethodno dosuđen faul, pa se samo zadovoljio sa dva poena sa slobodnih bacanja.

Ipak drami u Pioniru došao je kraj jer je Davidovac ponovo bio fauliran, pa drugi put u završnici bio dva puta precizan sa penala i postavio konačni rezultat 85:82.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Yago dos Santos sa 18, te Luka Mitrović i Miloš Teodosić sa po 14 poena.

U crno-bijelom dresu najbolji strijelac bio je James Nunnally sa 25 poena, dok je Kevin Punter postigao 15 koševa.

Druga utakmica finalne serije play-offa ABA lige igra se u srijedu 15. maja u istoj dvorani.