Odigrana je posljednja utakmica 31. kola Wwin lige BiH, a u Gabeli protiv GOŠK-a rezultatom 1:4 slavili su nogometaši Zrinjskog.

Susret u Gabeli bio je važan za obje ekipe, s obzirom da je GOŠK relativno ugrožen u borbi za opstanak, a ekipa Zrinjskog diše za vratom Borcu u borbi za titulu.

Gosti su ofanzivno otvorili utakmicu, a već u petoj minuti Vasilj je imao dobru odbranu nakon pokušaja Čuže. Nastvaili su gosti prijeti, ali odbrana domaćih otklanjala je opasnost ispred njihovog gola. Najbolju priliku u prvom dijelu ipak su imali gosti, kada je u 41. minuti Ikić šutirao, a prečka bila saveznik Zrinjskog.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali u drugom poluvremenu Zrinjski je krenuo još ofanzivnije, što im se isplatilo u 50. minuti. Abdurahimi je šutirao, Vasilj je uspio odbraniti, ali je lopta došla do Ćužea koji je pogodio za vodstvo od 0:1. Samo dvije minute kasnije, ponovno je Abdurahimi centrirao, lopta je stigla do Ćužea, koji je postigao fantastičan gol za povećanje vodstva na 0:2.

Nakon malo mirnije igre u 61. minuti Kiš sjajnim udarcem sa nekih dvadesetak metara matira Vasilja za 0:3. Ipak, ni domaći nisu željeli da pokažu bijelu zastavu, pa su samo dva minuta kasnije smanjili na 1:3. Strijelac gola bio je Josip Miličević.

Do kraja susreta uglavnom se igralo na sredini terena i bez mnogo uzbuđenja, ali je u drugoj minuti nadoknade nakon sjajne asistencije Abdurahimija pogodio Jukić za konačnih 1:4.

Ovom pobjedom Zrinjski je ostao na drugom mjesto sa samo pet bodova manje od lidera i još uvijek postoji nada da klub može doći do titule. Ipak odluka o naslovu prvaka zavisi od rezultata banjalučkog Borca.

S druge strane GOŠK je na desetom mjestu i ima pet bodova više od Tuzla Cityja, a za svoj opstanak moraju doći do bodova na gostovanju kod Veleža i susretu sa Slogom na njihovom terenu.

GOŠK – Zrinjski 1:4 (Miličević 65′ – Čuže 49′, 51′, Kiš 61′, Jukić 90+2′)

Stadion Perica Pero Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Musić Admir (Hrasnica).

GOŠK: Vasilj, Bradara, Šuta, Radenović (Harambašić), Čoko, Miličević, Ikić, Skorup, Gogić, Marasović (Šiško), Hasukić (Ramljak).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Barišić, Magdić, Corda (Brekalo), Savić, Čuže (Jukić), Ilinković (Ramić), Kiš (Lukanić), Abdurahimi, Mulahusejnović (Sabljić).