Odigrane su utakmice devetog kola Lige 6. Borac je slavio protiv Širokog, Igokea savladala Bosnu na svom terenu, dok je Sloboda pobijedila Mladost.

U derbiju kola košarkaši Igokee savladali su sarajevsku Bosnu rezultatom 81:69 u Sportskoj dvorani Laktaši.

Prvi dio meča pružio je neizvjestan duel ove dvije ekipe. Prva četvrtina pripala je domaćinu(23:18), a druga sarajevskom timu(20:24). Ipak iskustvo igranja u ABA ligi i FIBA Ligi prvaka došlo je do izražaja u trećoj četvrtini, u kojoj su domaćini uspjeli da prelome meč. U zadnju dionicu ušlo se pri rezultatu 67:58 za Igokeu, a domačini su samo povečali prednost u nastavku i trijumfovali protiv Studenata.

Igokeu su do pobjede predvodili Goran Filipović sa 20 i Dragan Milosavljević sa 18 poena. U redovima sarajevske Bosne najefikasniji bio je Haris Ćurevac sa 15 poena, dok je Milivoje Božić ubacio 12 koševa. Kod domaćina double- double učinak ostvario je Jackie Carmichael sa po 10 poena i skokova, a kod gostiju Jure Zubac imao je 11 poena i 11 skokova.