Dinamo Zagreb danas je na Maksimiru u meču 34. kola HNL-a savladao ekipu Osijeka rezultatom 1:0 i postao prvak Hrvatske.

U uzavreloj atmosferi Maksimira pred nešto više od 35 hiljada gledaoca zagrebački Dinamo ostvario je važnu pobjedu i osvojio Hrvatsko nogometnu ligu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su teže od očekivanog savladali neugodnog protivnika. Gosti su mogli do prednosti već u sedmoj minuti meča, kada je fantastičan udarac glavom Miereza i vješto odbranio Nevistić.

Obje ekipe nisu mnogo riskirale, a pritisak je Dinamo napravio u nadoknadi prvog dijela. Prvo je Brodić je pucao s par metara od gola Osijeka, ali je Guedes blokirao udarac i lopta se potom odbila u Kolićeve ruke, da bi potom Petković pokušao glavom nakon ubačaja Baturine, ali lopta je otišla pokraj stative.

Nakon što je prvi dio završio bez pogodaka, u nastavku je Dinamo krenuo nešto ofanzivnije.

Igrao se 60. minut kada je Hoxha prošao lijevom stranom. Išao je prema golu Osijeka kada ga je na rubu kaznenog prostora duelom srušio Duarte. Kolarić ništa nije svirao, a Hoxha je zatražio prekršaj. VAR je pregledao situaciju i dodijelio crveni karton za Duartea, te slobodan udarac za Dinamo na rubu kaznenog prostora. Petkovićev pokušaj iz slobodnog udarca zapeo je u živom zidu.

Samo deset minuta kasnije Ademi je postigao gol i doveo Dinamo do potvrde naslova prvaka Hrvatske. Mišić je ubacio nakon kratke akcije odigrane u kutu, a kapiten Dinama u 72. minuti skočio i zabio glavom za 1:0.

Osijek je ostao na četvrtom mjestu sa samo četiri boda više od Lokomotive, koja sutra igra svoj meč protiv Slavena. Ovim trijumfom Modri su došli do svoje 25 titule prvaka Hrvatske nogometne lige, sedmi put u nizu. Dva kola prije kraja imaju sedam bodova više od drugoplasirane Rijeke.